Це мій батько, Єфим Фабрикант, на той час студент Одеського медичного інституту. Ця світлина була зроблена в Одесі на початку 1920-х років. Тато народився у Вознесенську в 1892 році.
Це мій батько, Єфим Фабрикант, коли він навчався в загальноосвітній школі. Це фото було зроблене у Вознесенську на початку 1910-х років.
Це мій дідусь по татовій лінії, Наум Фабрикант, з моїм батьком, Єфимом Фабрикантом. Світлина була зроблена у Вознесенську в 1902 році. Дідусь народився у 1860-х роках у Пінську.
Це я з двоюрідними сестричками, Ніною Патлажан, дівоче прізвище – Богомольська (зліва), і Ніною Городецькою (справа). Це фото було зроблене в Одесі в 1928 році. Пам’ятаю, що батьки відвели нас на фотосесію влітку на вихідних.
Це моя майбутня дружина Наталя Ямпольська, на той час учениця в піонерській формі. Світлина була зроблена в Одесі в 1934 році. Наталя одягнена в піонерську краватку, скріплену спеціальним затискачем з піонерською символікою. Наталя народилася в Одесі в 1920 році.
Це мій батько, Єфим Фабрикант, у військовій формі. Це фото було зроблене в Луцьку (Волинська область) у 1939 році.
Це я, коли був членом Комсомолу. Одеса, 1940 рік. Я пішов до школи в 1931 році. Вчився я непогано, хоча не мав усіх «відмінно». У мене було багато друзів.
Це моя мама, Броніслава Фабрикант (дівоче прізвище – Блувштейн). Світлина була зроблена в Одесі в грудні 1940 року. Після закінчення Одеського медінституту мама працювала кардіологом у двох санаторіях в Одесі.
Це я, Арнольд Фабрикант, курсант військового училища. Це фото було зроблене в П’ятигорську 20 грудня 1941 року. Ми патрулювали вулиці міста, коли люди все ще відпочивали на курортах. Вуличні фотографи пропонували перехожим зробити фото.
Це я (перший справа) серед солістів нашого полкового ансамблю пісні та танцю. Фото було зроблене в місті Ческа Ліпа (Чехословаччина) в травні 1945 року. Нас сфотографували після репетиції в лісі.
Це я (перший справа) зі своїм бойовим товаришем Костею Шевирєвим (по центру). Чехословаччина, 22 травня 1945 року.
Це я (другий ряд, перший справа) зі своїми бойовими товаришами. Чехословаччина, травень 1945 року. Пригадую, що фотограф нашої дивізії часто забігав нас фотографувати, щоб ми могли відправити світлини своїм рідним.
Це я зі своєю нареченою Наталею Ямпольською. Ця світлина була зроблена в Одесі 1 травня 1947 року. На фото я у військовій формі, оскільки цивільного одягу в мене не було. Наташа одягнена в свій єдиний костюм і туфлі на дерев’яній підошві. Ми стоїмо біля бронзової статуї лева в міському сквері на вулиці Дерибасівській.
Це я зі своєю дружиною Наталею Ямпольською і друзями на нашому весіллі. Фото було зроблене у Ворошиловградській області в 1948 році.
Це моя мама, Броніслава Фабрикант, дівоче прізвище – Блувштейн (по центру) зі своїми пацієнтами та медсестрами в санаторії. Одеса, 1948 рік.
Це я зі своєю дружиною Наталею Ямпольською і нашою донькою Оленою Філюровою (дівоче прізвище – Фабрикант). Світлина була зроблена в Одесі в 1956 році. Ми на вихідних пішли на прогулянку зі знайомими, і вони нас сфотографували в міському парку на площі Соборній.
Це я. Одеса, 1975 рік. Один з моїх співробітників сфотографував мене під час обідньої перерви в дворі лікеро-горілчаного заводу.
Це я з дружиною Наталею Ямпольською в музеї нашої 68-ї морської бригади. Фото було зроблене в селі Кабардинська в 1995 році. Ми одягнені в берети морських піхотинців. У 1980-х роках почалися регулярні зібрання ветеранів 68-ї морської бригади.
Це я. Одеса, 2001 рік. Мене запросили в «Гмілут Хесед» для фотографії як члена «Фронтового братства». На світлині я закарбований з усіма нагородами та відзнаками, які отримав за час мирного життя за свою участь в бойових діях.
Arnold Fabrikant este un bătrân foarte vioi. Vorbește foarte emoționat şi îşi privește interlocutorul direct în ochi. Locuiește într-un apartament cu două odăi, într-o casă veche, pe o stradă liniștită din centrul istoric al Odesei. Pereții salonului din apartamentul său sunt înfrumusețați de o colecție de flori brodate – este un hobby al soției sale Natalia Iacovlevna, o femeie scundă şi foarte blândă. Apartamentul este mobilat modest. Lampa de podea, masa şi polițele sunt acoperite de huse cu dantele care redau atmosfera unei locuințe vechi dar foarte comode. Camera mică în care am realizat interviul este folosită ca studiou. Aici peste tot sunt mormane de dosare şi manuscrise, decupaje din reviste şi ziare, documente şi casete video. Sunt foarte multe cărți în această casă. Soții sunt foarte deschiși şi prietenoși. Deși Arnold e un om destul de ocupat, dumnealui a acceptat cu plăcere să ne vorbească.
Citiți interviul complet aici (în engleză) și aici (în ucraineană)